ndg

Šeštadienio rytai jau nuo vaikystės turi gerą gerą jausmą, o ypač jei  šeštadienis nutinka atostogų metu, lauke vėsu ir apsiniaukę, tarp tavęs ir klaviatūros garuoja kava, o priešaky – visa diena sau. Tokią dieną, manau, galima nusilakuoti nagus ir pažiūrėti filmą. Paskui nueiti nusipirkti pieno ir išsivirti manų košės. Arba galima padaryti tą vieną užsilikusį darbelį (paskaityti-parašyti-išsiųsti). Bet kol kas dar nieko nesprendžiu, sėdžiu atsipūtus visą rytą su kava (jau antras puodelis) ir skaitau http://www.artnews.lt/ bei kitą kultūrinę spaudą.

Labiausiai mane pradžiuginęs pastarųjų dienų visuomeninis įvykis – šviežutėlė NDG, dar šilta, kaip kokia ką tik iškepta duona. Nuo rytojaus jau galima už 10Lt (už 5 studentams) jos paragauti. :)~ Atidarymo proga veiks ir pirmadienį.

dailes_galerijaIstorija / faktai / skaičiai:

Senoji dalis:  vėlyvojo modernizmo stiliaus pastatas, žymių lietuvių architektų G.Baravyko ir V.Vieliaus projektas (1966 m.), pastatytas 1980 m., jame veikė LSSR Revoliucijos muziejus. 1993 m. čia atidarytas Lietuvos dailės muziejaus padalinys – Nacionalinė dailės galerija.
Rekonstruojant, pamačius sovietinį statybų broką, dalį sienų teko permūryti iš naujo… (žr. čia)

Naujoji dalis: 2005–2009 m. architektų A.Bučo, D.Čaplinsko ir G.Kuginio rekonstrukcijos ir išplėtimo projektas. Pagrindinė plėtra – po žeme, į viršų iškyla tik du prie gatvės esantis juodi priestatai-“ekranai” (pasak galerijos vadovės, primenantys, tarkim, radijo tranzistorius, nes tokie iliuminatoriai primena radijo imtuvo kitą pusę) – administracijos pastatai.
Bendras atnaujinto pastato plotas – per  10 000 m2, ekspozicijos salių – daugiau kaip 2000 m2, saugyklų – apie 1700 m2. Dešimt salių pritaikytos nuolatinei XX a. dailės ekspozicijai, pastatyta nauja salė keičiamoms parodoms. 150 vietų auditorija skirta konferencijoms, kino ir videofilmų peržiūroms, įvairiems kultūros renginiams. Pastate įrengtos naujausios inžinerinės sistemos – apsaugos, priešgaisrinė, vaizdo stebėjimo, įgarsinimo, prieigos kontrolės, integruota šildymo, vėdinimo, šaldymo sistema, leidžianti palaikyti specialų mikroklimatą, kad būtų galima archyvuoti, eksponuoti vertingus meno kūrinius. Net sienų ir grindų dažai – specialūs, skirti šios paskirties statiniams.

Kitais metais čia, regis, sulauksime Picasso ir F.Bacon’o. Tai aš jau užsirašau ten į eilę.

Advertisements

There are no comments on this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: