šeštadienio pusryčiai, skersvėjai, magiškų spalvų vadovėliai

galų gale išsipildė mano gal dvi savaites svajota pusryčių idėja: namų gamybos jogurtas su namų gamybos granola. jogurtą dariau paskaičius kelis receptus, kurių proporcijos gana kardinaliai skiriasi, tai supratau, kad visai ir nesvarbu, kiek gramų to tikro jogurto į pieną įdedi, svarbu karščiu neužmušti bakterijų. :) granolą dariau pagal žaidimųaikštelės receptą, t.y. skrudinau ne orkaitėje, o keptuvėje.

granolasumaišiau, iš akies, gal kokius 500ml avižinių dribsnių, ~100ml sėlenų, ~150 g grūdų (moliūgų, saulėgražų sėklų, riekelėmis pjaustytų migdolų, džiovintų ananasų, datulę)  ir užpyliau tirpinto sviesto (100g), medaus (3 dideli šaukštai) ir cukraus (šaukštelis) mišiniu (rudojo cukraus neturėjau, bet ir gerai – nesigavo per saldu). po to kepinau, o naktiniai namai pakvipo medumi ir karamele… kaip ir patarė blog’e, viską paslėgiau – po storu, antikvariniu “Lietuviškų dainų” rinkiniu, labai jis tiko prie tų grūdų. ;)

jo+gra

štai toks gavosi pusrytis


..ir jogurtas (neestetiškame "bliūde")

o va koks tas jogurtas (neestetiškame "bliūde")

————

namuose remontas vyksta taip, kad net katė čiaudi. salionas, kuriame miegu, ir kuriame spąstu principu (kitaip neišeina) sukrauti mano daiktai, neturi durų, todėl bijau, kad čia tuoj viskas bus nuklota baltu dulkių sluoksniu… ir tai kelia miniatiūrinę paniką. (kuri kilo po to, kai išėjus meistrams, ką tik valiau baltutėles koridoriaus grindis)

dar vis nesugalvojau spalvos, bet viena siena būtinai bus … (avietinė/indigo/žalia?). apsispręsti nepadeda nei dekoro žurnalai, nei ta “Spalvų taikymo” knyga, kurioje deriniai apibūdinami taip, kad ima gurgti skrandis ar kokia kita kūno dalis – pvz “Šerbetas, citrininiai orinukai ir figos”, “Sunokęs ir sultingas persimonas”, “Gervės ir spanguolės” arba “Kerpės, šalavijai ir gluosnis”, “Levandomis kvepiantis sodas” ir pan.    Bet jeigu viskas pavyks, tai gal net įdėsiu “prieš” ir “po” nuotraukas. O jei pajusiu, kad tai per daug intymu, tai tiesiog vėl pasikviesiu kepti pyragų, geriausia rudenį, kai visos mergaitės grįš iš savo saulėtų užsienių…

Advertisements

3 Responses

  1. Eik tu sau, kaip skaniai tie grūdėsiai atrodo! Aš būčiau už indigo arba žalią (bet priklausomai kokio atspalvio žalia :)

  2. Dalia, jau išsirinkta žalia. ;) Na, dabar belieka laukti ir žiūrėti, kas ten gausis. Tikiuosi, patiks man žalumynuose gyvent. :)

  3. Žalia – viena malonesnių spalvų (man ji mėgstamiausia) ir, sako, ramina :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: