miškuose

Kas per interaktyvūs laikai atėjo – jau ėmiau “vartyti” žurnalus internete… (kai kurių puslapiai netgi visai tikroviškai verčiasi) Bėda, per tuos “vartymus” nepabaigiu, pvz, Anos Kareninos. Va, jei nesuprantat apie ką aš čia, vienas iš tokių žurnalų: Sweet Paul Magazine.

Iš tiesų tai pamačiau ten grybus ir užsimaniau parašyt, kaip savaitgalį grybavom.

Štai žurnalo screenshot’as (žr. 32 psl.):


Pamačius tą nuotrauką pagalvojau: kokių gi gražių ir keistų grybų pasaulyje esama… (Tiesa, iš to dubens aš imčiau tik bobausius ir voveraites, kiti panašūs veikiau į šungrybius nei į ką nors valgomo.)

Kaip ir pas daug ką dabar namie, ypač pas tuos, kurių tėvai mėgsta grybauti, visose pakampėse mėtosi grybai. Štai aš grįžau vienądien ir radau ant palangės išrikiuotus konservuotų grybų stiklainius (o šaldytuve juk dar yra tokių nuo praeitų metų), ant stalo grybų pyragą, ant viryklės grybų sriubos, šaldytuve dar nespėtus panaudoti apvirtus grybus ir, kiek žinau, kažkiek jų jau buvo nukeliavę į šaldiklį. Grybų balius!

Na, o aš jau seniai norėjau pagrybaut su draugais (ką ten ta šeima, ir taip ją kasdien matai), radau bendraminčius entuziastus, bet mano giliam liūdesiui, paskutinę dieną staiga visiems atsirado neatidėliotinų reikalų, tingėjimas, miegas, darbai, ir galiausiai likom grybaut trise, su J. ir G.
Dar prieš savaitę aš įsivaizdavau, kaip sveiko dydžio kompanija (6-8 žmonės) su spalvotais botais ir krepšiais, su kavos termosais ir sumuštiniais, su fotoaparatais ir kompasais išsirengiam į žygį per samanotus miškus. Na, bet gavosi ta, taip sakant, minimali tūso imtis – trys žmonės. Ir vis dėlto buvo labai super.  Įskaitant visas mano įsivaizduotas grybavimo proceso dalis. Išskyrus, kad važiavom ne penktos, o aštuntos valandos traukiniu (gaila gaila, tas metas, kai saulė ką tik patekėjusi, miške yra pats gražiausias). Ir netgi pasiirstėm valtimi Palūšėje. Ir grybų radom. Tikiuosi, tinkamai nusaugojau savo grybautojus, kad nepririnktų musmirių.:) Bet jie buvo gana sąmoningi ir sveikai įtarūs. (Labiausiai dėl žvynabudžių, kurias nepagarbiai išvadino šungrybiais ir niekaip netikėjo, kad mes jas valgysim.)

"chrestomatinė musmirytė". copyrightas priklauso J.

Advertisements

There are no comments on this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: