urbanistiniai kilimai

Facebook’e prasinešiau pro pilotas.lt puslapį ir aptikau ten va tokius kilimus (mieliausiai pasitiesčiau “Afriką”):

Europa

Europa iš arčiau

Afrika

Nyderlandai

JAV

Kilimai įvertinti Elle Decoration tarptautiniu dizaino apdovanojimu.

Juos sukūrė architektas-dizaineris Florian Pucher, kilęs iš Vienos, Austrijos. Baigė magistrą 2004 m. pas Zahą Hadid, du trimestrai interjero dizaino studijų Paryžiuje, praktiką atliko OMA (pas Rem Koolhaas), tada, kadangi teko pasigilinti į projektą Kinijoje, jį baigęs išvažiavo į Beijing ir dirbo ten pusantrų metų. Galiausiai paliko ofisinį darbą ir dabar freelancina interjero dizaino srityje su Sophia Liu Bo.

(paskaičius tokių dalykų imu galvoti, kad reikia susiimti ir kažką daryti su savo išsilavinimu)

Beje, apie Zahą – aš niekad nesigilinau, ką tiksliai ji baigė (kažkaip užteko žinot, kad kilus iš Irako). Tai jei dar ir jūs nežinot, Zaha pirmiausiai baigė matematiką Beirute (Libanas), privačiame amerikietiškame universitete (lucky girl..). Tada įstojo į architektūrą Londone – į Architectural Association School of Architecture (dar žinomą kaip AA) – seniausią nepriklausomą Londono archmokyklą , kurioje taip pat mokėsi D.Libeskind, R.Rogers, R.Koolhaas. Koolhaas’as vėliau tapo šios mokyklos dėstytoju, pas jį Zaha ir mokėsi, o po to jo ofise įsidarbino ir, būdama 27 metų, tapo viena iš jo partnerių. Ten sutiko inžinierių Peter Rice, kuris ją padrąsino dar tada, kai jos įdėjos atrodė beveik neįmanomos/nepastatomos.  1980-aisiais, būdama 30-ies, įkūrė savo firmą ir tapo to paties AA dėstytoja.

Tai tokia pradžia.. Tolesnius faktus galite rasti patys. Visą info ėmiau iš wikipedijos.

Galvoju, vis dėlto turi šiek tiek įtakos tai, kur gimsti (kaip tas minėtas dizaineris – Vienoje) ir kokias galimybes turi (pvz mokytis privačiose mokyklose arba pas pasaulinio lygio tavo srities specialistus). Nesakau, kad neturi įtakos noras ir užsidegimas. ;) Tiesiog. Na. :>
Einu, prisėsiu prie darbelių…:>

Advertisements

4 Responses

  1. na,bet butu galima pamineti ir tokias sekmes istorijas, kur “vos ne is lusnynu” prasimusa zmones i aukstumas. dalykas kuri supratau labai proziskas: jei neturi pakankamai pinigu mokytis prestizinej mokykloj, belieka tapti 10tukininku ir “aplikuoti” i stipendijas (tokiu fondu tikrai yra), gaila kad situ isvadu nepasidariau pirmam kurse;)
    taigi to sum up, be turto kelius dar gali atverti grozis, protas, laimingi atsitiktinumai etc. ^^

  2. na, čia aš labiau apie “laimingus atsitiktinumus” nei apie turtą :) (t.y. turtą priskyriau prie laimingų atsitiktinumų)

  3. tai viskas ka gauname gimdami: seima, salis, grozis yra turbut atsitiknumas. bet po to reik gyventi, ir po to buna dar atsitiktinumu, uzdirbamu pinigu, plastiniu operaciju ir emigracijos;)

  4. aha, laimingi atsitiktinumai padeda. ir dar, man atrodo, padeda drąsa, o gal – žinojimas, o gal tiksliau – nebijojimas pripažinti? – kad ‘man nereikia mažai, man reikia daug’ (jei išties – reikia).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: