spalva2010

Metų spalva yra turkio, sako Pantone (žinoma, jie kalba savu slengu ir sako „PANTONE 15-5519 Turquoise“).


Daugelyje kultūrų turkio spalva yra apsauginis talismanas, gailestingumo, tiesos ir sąžiningumo spalva, įkvėpta vandens ir dangaus.. Per daugelį spalvų studijavimo metų, Pantone teigia išsiaiškinę, kad daugumai žmonių turkio spalva simbolizuoja išsilaisvinimą, pabėgimą, nukeliantį juos į tropinį rojų, net jei tai tėra tik fantazija.
Dauguma žmonių į šią spalvą reaguoja pozityviai, tiek vyrai, tiek moterys. Ji lengvai perkeliama į interjerus ar madą. Turkis yra kontrastuojantis žybsnis neutralių ir rudų spalvų paletėje , raudonus ir rausvus tonus jis papildo, su tamsiai mėlyna sukuria klasikinį marinistinį vaizdą, atgaivina žalius atspalvius, o madingiausias derinys – su gelsvai žaliomis spalvomis.

Na, ir ką galiu pasakyt, Pantone ar ne Pantone (o kam jie iš tiesų rūpi kai kalbama tiesiog apie spalvą?), bet turkio spalva tikrai šiais metais vaidenasi visur. Tam tikri jos atspalviai (gal ne tiek turkio, kiek DarkCyan, Teal ir pan.), ypač deriniai su raudona, yra ir mano mėgstamiausi pastaruoju metu.

Advertisements

There are no comments on this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: