apie gėles

“Meilės ženklus vyrai ir moterys vertina labai skirtingai. Vyrai reiškiniams vertinti taiko racionalumo kriterijus, moterims ne mažiau svarbi yra emocinė vertė. Jeigu santykinai vertintume pagal 10 balų skalę, galėtume palyginti vertinimo skirtumus. Pavyzdžiui: gėles vyrai vertina 0,5 balo, moterys – 2–3 balais, o įteiktas netikėtai, ne švenčių proga – 4 balais.  Vyras visą dieną dirba, uždirba pinigų, atneša jų namo ir įvertina save 10 balų – dabar galiu ilsėtis su laikraščiu prie televizoriaus. O moteris geriausiu atveju jam skiria tik 6 balus, kadangi iki 10 dar trūksta dėmesio, gėlių, prisipažinimo mylint.
Tyrimai rodo, kad vyrai vertindami dovanas labiau atsižvelgia į jų kainą ir praktines panaudojimo galimybes. Gėlėms negalima suteikti daugiau kaip 0,5 balo. Knyga pagal kainą ir turinį svyruos nuo 1 iki 4 balų. Šaldytuvas – 6 balai, automobilis – 10 balų. Moteris dovanas – ir knygą, ir šaldytuvą, ir automobilį – vertina 4–5 balais.”
(citata iš pop psichologijos straipsnio)

Tik 0,5 balo? Mažokai…
Geri buvo laikai, kai gaudavau gėlių (dažniausiai rožių, kartais gerberų ar frezijų). Bet ir be jų galima gyventi. :)
.
(kažkodėl dabar ėmiau galvoti apie narcizus…kokie jie gražūs. gal reikia pradėt laukt pavasario?)
.
(nuotrauka iš interneto)
Advertisements

4 Responses

 1. O man ko gero gražiausios yra gaiviai geltonos tulpės. Bet dėmesys ne tulpėm matuojamas!

  “Vyras visą dieną dirba, uždirba pinigų, atneša jų namo ir įvertina save 10 balų – dabar galiu ilsėtis su laikraščiu prie televizoriaus. O moteris geriausiu atveju jam skiria tik 6 balus” – oh please! Oh please, vyrai, nevertinkit savęs taip. Na nebent tuo atveju, kai tik vyras šeimoje dirba. Bet ir tai jau praktiškai yra Atgyvena! Iš tiesų tai tiek vyras, tiek moteris visą dieną dirba, tik vyras įsivaizduoja, kad jau nusipelnė išsiskėst prieš TV, o moteris dar turi išvirt vakarienę, sutvarkyt namus, pasirūpint vaikais ir tuo pačiu savo išvėseliu! tokiam vyrui 6 niekaip neduočiau!

  O ir apskritai šita vertinimo sistema papuvus, tipo grįžęs iš darbo vyras vertas max 6, o gėlių atnešęs – tik 3? rimtai? o 10 jau matyt vertas tik tas, kuris pats vaikus gimdo?

  O ar sakei KAM NORS, kad norėtum gėlių? o ar paaiškinai, kad tai nėra laiko/ pinigų švaistymas?

 2. Gerai, kad pabrėžei, jog iš pop psichologijos straipsnio. Aš įsitikinęs, kad tai parašyta remiantis šiek tiek vyresnės kartos (~35+ ?) gyvenimo būdu. Tarp mūsų kartos atstovų (~iki 25) mano pastebėjimais jau yra visai kitaip. Vyriškoji lytis gamina ir kitokia stereotipiškai “moteriška” buitimi užsiima maždaug tiek pat, kiek dailioji. Savo ruožtu moteriška lytis nelabai perima “vyriškų” darbų, t.y. technikos, baldų taisymo, ir pan., tačiau ir ne specialistai vyrai vis rečiau jais užsiima. Vėlgi, abi lytys dažniausiai dirba; man kyla prielaida, kad tais laikais, kai dirbdavo tik vyras, namie likusi moteris per dieną pasiilgdavo bet kokio žmogiško dėmesio, o ne tik jo, kaip artimo žmogaus.
  Dėl dėmesio išraiškų iš esmės sutikčiau, kad bendros tendencijos yra tokios, kaip parašyta (bent jau taip matosi iš šalies). Pats, tiesa, visuomet suvokiau, kad moterys dovanas supranta šiek tiek kitaip. Kas šioj vietoj sunku – tai užtikrinti, kad dovana būtų emociškai “įkrauta”, taip pat, kad tikrai būtų nebanali (net ir artimiausių žmonių pasąmonės vingių ir viso gyvenimo patirties nežinom, sunku pasakyti, koks įstrigęs vaizdinys jiem gali sukelti asociaciją su kažkuo nevykusiu ar nuobodžiu).

 3. “Vyriškoji lytis gamina ir kitokia stereotipiškai “moteriška” buitimi užsiima maždaug tiek pat, kiek dailioji. Savo ruožtu moteriška lytis nelabai perima “vyriškų” darbų,…”
  oho, kaip pavaryta!
  kad moteris technika neuzsiima tikrai nesutikciau, gyvenimas privercia uzsiimti.
  o su tom dovanom… tiek praktiskos tiek nepraktiskos turi buti “praktiskai” panaudojamos. ;D tai yra skoninga geliu puokste, auskarai kurie tiktu, kvepalai gero kvapo… pati esu pries pinigu metyma nezinia kam…

 4. “oho, kaip pavaryta!”

  Ei, šitaip truktelėjus iš konteksto atrodo, kad labai nuvertinu moterišką lytį. O juk rašiau – “mano pastebėjimais”, t.y. neapsimečiau visažiniu; ir dar užsiminiau apie tai, kad vyrai ir patys šiuos darbus vis labiau apleidžia. Mano prognozė būtų tokia, kad vadinamieji “moteriški” buities darbai tampa universaliais, t.y. būdingais abiems lytims; o vadinamieji “vyriški” tampa niekieno, t.y. užsakomais, atliekamais tam tikro profilio specialistų. Aišku, galiu ir klysti, galbūt čia tik mano aplinkoje moterys neužsiima technika. Pamėginau dabar suskaičiuoti – moterų, kurios sugebėtų išsiaiškinti atsiradusią problemą kompe, prireikus atsukti jį, pakeisti reikiamas detales, formatuoti HDD, instaliuoti OS ir optimizuoti veikimą, pažįstu.. na, šiek tiek mažiau, nei turiu vienos rankos pirštų. Tiesa, tos, kurios mokėtų, tą padarytų tikrai geriau už mane. Tuo tarpu vyrų, kurie sugebėtų tai padaryti, pažįstu.. na, sakykim, pastebimai daugiau. Žinoma, kompas dar ne visa technika. Įtariu, kad toliau plintant laptopams, ir vyrų gebėjimai tvarkyti šią techniką savarankiškai netruks nuslopti. O jei “vyriškiems” darbams/technikai priskirsim skysčių papildymą automobilyje, vinies įkalimą į sieną, lemputės įsukimą, skalbimo mašinos naudojimą, mobilaus susikonfigūravimą ir pan. – tuomet taip, moterys visiškai nenusileidžia vyrams ir mano aplinkoje.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: