bažnyčia Arklių gatvėje

radau miestai.net forumuose nuostabią nuotrauką, net žadą atėmė:

(primygtinai patariu žiūrėti pilnu dydžiu)

Dabartinio skvero tarp Visų Šventųjų, Karmelitų ir Arklių gatvių vietoje buvo vadinamoji Basokų turgaus aikštė. 1876-1877 metais ji buvo įrengta nugriautų Šv. Juozapo Sužadėtinio bažnyčios ir basųjų karmeličių vienuolyno bei sunaikinto sodo vietoje. Vienuolyną 1638 metais buvo įsteigęs Steponas Kristupas Pacas. Bažnyčia ir vienuolynas 1865 metais buvo uždaryti, o 1873 m. vasario 9 d. caro įsakymu panaikintas vienuolynas. 1892-1899 metais ne viename miesto dūmos posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl Basokų prekyvietės iškėlimo į kitą vietą, aikštės sutvarkymo ir skvero įrengimo. Aikštėje stovėję neišvaizdūs ir apgriuvę prekybos nameliai su geležiniais stogais gadino bendrą miesto vaizdą. 1903 m. vasario 6 d. dūmą pritarė projektui dėl turgaus perkėlimo į gretimą Javų turgų, o 1904 m. balandžio 21 d. buvo patvirtintas prekybos halės statybos projektas.

1906 m. pastačius turgaus halę Basokų prekyvietė buvo panaikinta, aikštė apsodinta medžiais (tam nupirkta 100 sodinukų), miestui priklausantys prekybos nameliai buvo išdalyti kitoms prekyvietėms.

Tekstą paėmiau iš vilnius21.lt (kažkaip greitomis neradau patikimesnio šaltinio, tad dėl faktų patikimumo negarantuoju). Reiks kada būnant bibliotekoj “Dingusiame Vilniuje” paskaityt.

O čia jau visiškai liūdna tos pačios bažnyčios nuotrauka:

(šaltinis)

Advertisements

One Response

  1. o pastebejai antroje nuotraukoje pirmam plane “permatomus” zmones, ir suo, is silueto panasus i prancuzu buldoga. tada tas ponas su skrybele prie baznycios, – is viso kazkoks mefistofelis:)
    tokios nevilnietiskos nuotaikos nuotraukos abi

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: