knyga į archlentyną

Mano max 10 archi-knygų (įgytų atsitiktinai ir ne visada apgalvotai) “kolekciją” vargiai galima būtų pavadinti lentyna, bet tiek to, pavadinkim taip su projekcija į ateitį..

Taigi į šią lentyną mielai pasidėčiau (ne, pirmiausia ant staliuko prie lovos!) šią kulinarinę-architektūrinę-filosofinę simbiozę:

1eatingSudarytojai Jamie Horwitz & Paulette Singley.

The books nineteen essays, by a diverse set of architects, philosophers, artists, and theoreticians, and the “Gallery of Recipes” investigate how art and architecture engage issues of identity, ideology, conviviality, memory, and loss that cookery evokes. 

3eatingSunku pasakyti, ar tikrai čia būtų tai, ko tikiuosi, bet pojūčių vaidmuo architektūroje mane labai domina – ir jei kitus pojūčius galime lengvai įsivaizduoti archerdvėje ar netgi neišvengiamai juos patirti (rega, uoslė, lytėjimas, klausa…), tai su skonio pojūčiu sudėtingiau. Pastaruoju metu jau su pora žmonių apie tai išėjo kalba, bet taip ir nenusprendėme, ar skonio pojūtį įmanoma panaudoti [sąmoningam-surežisuotam ar nesąmoningam] architektūriniam patyrimui.

(ištrauka ir paveikslėliai iš www.arcspace.com)

 

Beje, arcspace “knygų lentyną” vartyti kiek pavojinga – panašu, kad užsimanyčiau kas antros ten esančios knygos… Pvz. A Guide to Archigram.

Advertisements

There are no comments on this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: