Šiaurės Korėja [fotografija : : knyga]

..visų pirma, kažkaip užtikau nuotraukų seriją (fotografas Eric Lafforgue), darytų Šiaurės Korėjoje 2008-2012 m.

2455778473_587ec28129

Fotografas nuo šių metų Š.Korėjoje yra “nepageidaujamas” (“banned”, kaip sako jis pats). Na, žiūrint kai kurias fotografijas, neįtikėtina, kad tai įvyko tik šiemet…
Nuotraukų labai daug, beveik prie kiekvienos yra aprašymas, kurį įdomu paskaityti, tad norėdama pailsėti nuo darbų, bet negalėdama atsispirti internetui, vietoj facebook įsijungiu šį Š.Korėjos rinkinį, išsisaugau ties kur sustojau ir kitąkart tęsiu toliau.. Nepaprastai įdomu!

Beje, ši nuotrauka yra viena iš autoriaus mėgstamiausių (kalbant apie tas, kurios sudėtos į flickr) – čia mini interviu su juo.

nothing-to-envy_barbara-demick_11

Viename iš komentarų radau paminėtą knygą: Barbara Demick “Nothing to Envy. Ordinary Lives in North Korea”. Paskaičiau apie autorę, taip pat duotą ištrauką, ir manau, kad progai pasitaikius būtų įdomu šią knygą perskaityti. Nors ištrauka veikiausiai sąmoningai parinkta jausminga – tarsi paaugliškos meilės pradžia, tarsi moters biografija, – tačiau į šią istoriją natūraliai įsipina režimui paklūstanti aplinka, taisyklės, žmonės, buitis, o tai ir suteikia tą skaitymo malonumą. (Nors aš niekad nebuvau linkusi į istorinius romanus…) Knygoje rašoma ne tik apie šiuos du paauglius, persipina (o gal eina lygiagrečiai) kelios istorijos apie įvairius žmones, nuo idealistės gydytojos iki benamio berniuko.

Advertisements

There are no comments on this post.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: